Slider

Tipy na výlety

Pěší turistika

V recepci hotelu Kaiser jsou k dispozici turistické i další mapy a rádi vám poradíme s výběrem vaší trasy. Na recepci si dále můžete vypůjčit nordic walking hole oproti vratné záloze 100Kč,- / osobu / den.

Během letních měsíců si můžete přiobjednat lehký letní oběd či obědový balíček na výlet.

TIP: Zpříjemněte si svůj výlet a udělejte si piknik!

Piknik vám připravíme do stylového piknikového koše a zapůjčíme vám i deku. V případě zájmu deku i jídlo zabalíme do vašeho a nebo námi zapůjčeného batohu. Obsah piknikového koše se domlouvá na hotelové recepci alespoň jeden den před výletem. Každý tak dostane to, co má opravdu rád - sekt, víno, jahody, toasty, pečené maso,...


Paseky nad Jizerou

Obec sousedící s Kořenovem v katastru Rejdic, známá především z Raisových Zapadlých vlastenců. Určitě stojí za návštěvu Krkonošské muzeum, za zhlédnutí stojí i zdejší kostel. V zimě je obec vyhlášeným střediskem sjezdového lyžování.


Rozhledna Štěpánka

Štěpánka je nejstarší rozhlednou Jizerských hor. Její stavba byla zahájena knížetem Camillem Rohanem roku 1847. Výhled z ní je opravdu krásný – kromě západních Krkonoš je odtud velice hezky vidět na druhou nejvyšší horu české části Jizerských hor na horu Jizeru a na přehradu Souš. O Štěpánce se vypráví pověst podle níž kníže Rohan stavbu zastavil na varování cikánky, která mu předpověděla, že zemře brzy po dokončení věže, což se uskutečnilo roku 1892 a kníže Rohan opravdu zemřel pár měsíců poté. Obliba rozhledny Štěpánka je po celou dobu její existence obrovská, její charakteristická silueta byla prezentována jako Rigi Jizerských hor.


Harrachov

Známé horské rekreační středisko. Zde se nabízí prohlídka pivovaru spolu se sklářskou dílnou, kde z ochozu shlížíte přímo na výrobu foukaného skla. Využijte nabídky na projížďku výletním vláčkem, který vás vyveze až nahoru k můstkům, odkud je z vyhlídkové plošiny nádherný pohled na celý Harrachov.


Mumlavské vodopády

Mumlavské vodopády se nachází poblíž rekreačního střediska Harrachov, na řece Mumlavě na okraji Mumlavského dolu pod Ptačincem. Jsou nejbohatším vodopádem na vodu řítící se s hukotem po celé šířce koryta do hloubky přibližně 10 m. Vodopády zabírají celé řečiště a tvoří obří kotle, tzv. Čertova oka. Nedaleko vodopádů se nachází Mumlavská bouda – původně harrachovská hájovna, dnes výletní restaurace. Vodopády jsou dobře přístupné pěšky i na kole po asfaltové cestě, kde je zákaz vjezdu motorových vozidel.

Cykloturistika

V létě Jizerské hory patří k nejoblíbenější destinaci mezi milovníky cykloturistiky. Personál hotelu Kaiser vám velmi rád doporučí 20 nejvyhledávanějších tras od těch odpočinkových tzv. na rozjezd s délkou 15 km a převýšením 240 m až po ty náročnější s délkou 80 km (vysokohorská varianta) a převýšením až 1 600 m. Kromě klasických cyklotras můžete vybírat také z těch, které jsou tematicky zaměřené.


Na „Zámeček“ za kancléřem Šámalem (8 km)

Nejkratší cyklotrasa Jizerských hor vhodná pro všechny věkové skupiny, především pro rodiny s dětmi. Samota nedaleko Blatného rybníka byla původně součástí sklářské huti. Později byla přestavěna na lovecký zámeček, který ve 30. letech minulého století hojně navštěvoval první kancléř ČSR, JUDr. Přemysl Šámal.


Sklářské hutě v Jizerkách (14,2 km)

Cyklotrasa kratšího typu provádí návštěvníky Jizerských hor sklářským, potažmo bižuterním průmyslem, jehož tradice sahá až do 16. století. Pozornost by měla být věnována především třem místům: zbytku sklářské hutě v Bedřichově (přímo pod Lesní chatou), Památníku sklářství Jizerských hor v osadě Kristiánov a Nové Louce.


Protáhnout tělo a vidět (22,4 km)

Cyklotrasa střední délky určena všem, kteří se nespokojí pouze s jízdou na kole, ale chtějí zažít víc. K tomu slouží dvě zastávky, skalní vyhlídka Krásná Máří nad frýdlantskou kotlinou a Hejnicemi a dřevěná vyhlídka Na Čihadle, která se rozkládá nad rašelinovými jezírky.


Přírodní krásy Jizerských hor (26,8 km)

Střední délka cyklotrasy vyhovuje zejména poznávání krás přírody Jizerských hor. Nejdříve temná hladina přehrady na Černé Nise, později pomníčky, nebo jen horské bystřiny s typickou horskou květenou.

Lyžování

V bezprostředním okolí hotelu Kaiser (přibližně 150m) je 350m dlouhá sjezdovka Bavorák s večerním lyžováním vhodná pro děti, ale i mírně až středně pokročilé lyžaře. Sjezdovku obsluhuje vlek poma a provazový vlek pro děti. K dispozici je i půjčovna lyží a instruktor v lyžařské škole.

Pro náročnější lyžaře je sjezdovka v Kořenově - Rejdicích, vzdálená cca 3 km, Ski - areál Harrachov cca 6,5 km, Ski – areál Příchovice, dále pak Tanvaldský Špičák, kde je rovněž rozhledna, areál Vysoké nad Jizerou a Paseky nad Jizerou.

Pro milovníky běžek jsou Jizerské hory ideálním místem díky husté síti upravovaných běžkařských tras. Není to jen Jizerská magistrála, která je nejrozsáhlejší a nejznámější oblastí v Jizerských horách a je pohodlně dostupná přímo z hotelu.

Díky poloze hotelu jsou na dosah i krkonošské běžecké trasy, ale i další a méně známá, přesto velmi pěkná místa, o kterých vás bude personál hotelu Kaiser velmi rád informovat a zapůjčí běžecké mapy. Konrétní informace i nabídky připravujeme na zimní sezónu

Když je špatné počasí

Ozubnicová železnice

Při návštěvě Kořenova by žádný turista neměl vynechat návštěvu ozubnicové železnice Tanvald – Harrachov, která je v tomto ohledu raritou v ČR. Dnes již sice původní ozubnicové lokomotivy nahradily stroje s adhézním pohonem, ale projížďka po této trati stojí rozhodně za to.


Jablonec nad Nisou

Okresní město vzdálené od Kořenova 20km, proslulé především sklářským a bižuterním průmyslem. Ve městě se nachází plavecký bázen s dvěma tobogány a dalším množstvím vodních atrakcí – vhodný výlet v případě špatného počasí. Z Kořenova je do Jablonce n.N. velmi dobré autobusové spojení.


Liberec

Krajské město od Kořenova vzdálené 30km, s poměrně dobrým autobusovým nebo vlakovým spojením. Liberec nabízí výlet na Ještěd, množství vodních atrakcí v aquacentru Babylón, které nabízí spoustu dalších možností vyžití. Při návštěvě Liberce doporučujeme navštívit i zdejší ZOO, která patří mezi nejlepší v ČR a také velice pěknou botanickou zahradu.